zamknij
MENU

Nasze realizacje:

Dom pod miastem

Projekt wnętrz nowoczesnego, przestronnego domu, zbudowanego w technologii szkieletowej.

Duży dom, skonstruowany z drewna, aż prosi się o zaaranżowanie naturalnymi materiałami. Takie właśnie zadanie zadanie zostało powierzone architektom wnętrz jeszcze zanim dom stanął na działce. Podczas gdy projektowaliśmy kolejne pomieszczenia, sam dom dopiero rodził się równocześnie w stolarni. Wiosną 2018 r. wprowadzili się do niego właściciele.

Większą część parteru zajmuje salon na planie otwartym – z kominkiem, jadalnią i kuchnią. Umieszczony w nim rozkładany stół pomieści wszystkich: domowników i gości. Jego dużą powierzchnię oświetlają lampy dekoracyjne i oprawy techniczne w suficie pod antresolą. Ściana kominkowa jest na tyle duża, że pomieści również kącik multimedialny – telewizor i nagłośnienie. Aby nie konkurowała z oglądanym obrazem, zaprojektowałyśmy tą ścianę jako idealne naturalne tło – dekorowana jest szarymi, betonowymi płytami.
Stanowiąca centrum domowego życia, otwarta kuchnia z wyspą do gotowania i widokiem na ogród to wrażenie wiecznych wakacji! Zaprojektowana na wymiar, kuchnia ma dużą ilość szafek, które pomieszczą wszystko. Kamienne okładziny w kuchni to spiek kwarcowy. Materiał naturalny, ale przetworzony i poddany specjaniej obróbce, więc odporny na uszkodzenia. Także sekretne przejście do spiżarni ukryte w jednej z nich!
Łazienka dla gości zaaranżowana jest niebanalnie. Umywalka zainstalowana jest na metalowej beczce lakierowanej na czarno. Za nią znajduje się wysokie lustro wklejone w ścianę. Szafa, mimo że jest duża i ciemna, nie przytłacza, bo została powieszona na ścianie. Ceramikę zaplanowałyśmy tylko w strefie mokrej, pozostałe ściany zostały pomalowane. Grzejnik w kształcie ogromnego spinacza do papieru to kolejny element, który sprawia, że wnętrze zyskało niestandardową oprawę. Okno łazienki można całkowicie zasłonić plisowaną roletą, która przepuszcza światło, zapewniając jednocześnie intymność.
W gabinecie właściciela domu zastosowałyśmy wzór betonu szalunkowego na ścianie w połączeniu z naturalną podłogą dębową.
Na piętrze znalazła się też strefa dorosłego relaksu. W niej – wykonany z lakierowanych na czarno płyt OSB whisky bar, wyposażony w zlicowane szuflady i podświetlenie LED. Schowek na kije bilardowe ukryty w oparciu części wypoczynkowej.
W znajdującej się na poddaszu sypialni dla nastolatki zastosowałyśmy stonowaną kolorystykę, sprzyjacą wypoczynkowi i wieczornemu wyciszeniu. Całość dopełnia dekoracyjny fotel i tapicerowane wezgłowie łóżka. Natomiast dzienny pokój dziewczynki stoi na przeciwnym biegunie. Pomieszczeniu nadałyśmy dynamizmu, korzystając z kontrastowej tapety z mocnym, geometrycznym wzorem, nasyconych kolorów oraz zawieszonej w pokoju huśtawki. A gdzie się da – farba tablicowa z dużą ilością matematyki.
Ściana z tapetą w sypialni dla gości to mocny, graficzny akcent, który nadaje charakteru. Szafy z lustrzanymi frontami są pojemne i optycznie powiększają przestrzeń.
Przedsionek u wejścia do domu posiada szafę na wymiar, gdzie umieściłyśmy tapicerowaną wnękę do siedzenia. Bezpieczne schody drewniane (tzw. schody półkowe) są mocowane do ściany. Szklana balustrada wnika w stopnie. Każdy ze stopni posiada podświetlenie LED, gwarantujące spokojne korzystanie ze schodów po zmroku.

Projekt wykonano we współpracy z Artes Design.

2018 / #projekt wnętrz domu,nowoczesne wnętrze,minimalizm

Większą część parteru zajmuje salon z kominkiem, jadalnią i kuchnią. Rozkładany stół pomieści wszystkich: domowników i gości.

Δ Większą część parteru zajmuje salon z kominkiem, jadalnią i kuchnią. Rozkładany stół pomieści wszystkich: domowników i gości.

Dużą powierzchnię salonu oświetlają lampy dekoracyjne i oprawy techniczne w suficie pod antresolą.

Δ Dużą powierzchnię salonu oświetlają lampy dekoracyjne i oprawy techniczne w suficie pod antresolą.

Kuchnia z widokiem na ogród to wrażenie wiecznych wakacji!

Δ Kuchnia z widokiem na ogród to wrażenie wiecznych wakacji!

Ściana kominkowa jest na tyle duża, że pomieści również telewizor i nagłośnienie. Dekorowana jest betonowymi płytami.

Δ Ściana kominkowa jest na tyle duża, że pomieści również telewizor i nagłośnienie. Dekorowana jest betonowymi płytami.

Duża ilość szafek, które pomieszczą wszystko. Także sekretne przejście do spiżarni ukryte w jednej z nich!

Δ Duża ilość szafek, które pomieszczą wszystko. Także sekretne przejście do spiżarni ukryte w jednej z nich!

Widok na salon z antresoli.

Δ Widok na salon z antresoli.

Otwarta kuchnia z wyspą do gotowania to centrum domowego życia. Kamienne okładziny w kuchni to spiek kwarcowy. Materiał naturalny, ale przetworzony i poddany specjaniej obróbce, więc odporny na uszkodzenia.

Δ Otwarta kuchnia z wyspą do gotowania to centrum domowego życia. Kamienne okładziny w kuchni to spiek kwarcowy. Materiał naturalny, ale przetworzony i poddany specjaniej obróbce, więc odporny na uszkodzenia.

Łazienka dla gości zaaranżowana jest niebanalnie. Umywalka zainstalowana jest na metalowej beczce lakierowanej na czarno. Za nią znajduje się wysokie lustro wklejone w ścianę. Szafa, mimo że jest duża i ciemna, nie przytłacza, bo została powieszona na ścianie.

Δ Łazienka dla gości zaaranżowana jest niebanalnie. Umywalka zainstalowana jest na metalowej beczce lakierowanej na czarno. Za nią znajduje się wysokie lustro wklejone w ścianę. Szafa, mimo że jest duża i ciemna, nie przytłacza, bo została powieszona na ścianie.

Płytki są tylko w strefie mokrej, pozostałe ściany zostały pomalowane.

Δ Płytki są tylko w strefie mokrej, pozostałe ściany zostały pomalowane.

Grzejnik w kształcie ogromnego spinacza do papieru to kolejny element, który sprawia, że wnętrze zyskało niestandardową oprawę.

Δ Grzejnik w kształcie ogromnego spinacza do papieru to kolejny element, który sprawia, że wnętrze zyskało niestandardową oprawę.

Okno łazienki można całkowicie zasłonić plisowaną roletą, która przepuszcza światło, zapewniając jednocześnie intymność.

Δ Okno łazienki można całkowicie zasłonić plisowaną roletą, która przepuszcza światło, zapewniając jednocześnie intymność.

Sypialnia dla nastolatki na poddaszu – stonowana kolorystyka sprzyja wypoczynkowi i wyciszeniu.

Δ Sypialnia dla nastolatki na poddaszu – stonowana kolorystyka sprzyja wypoczynkowi i wyciszeniu.

Dzienny pokój nastolatki jest pełen dynamizmu – zapewniają to geometryczna tapeta, podwieszana huśtawka i nasycone kolory.

Δ Dzienny pokój nastolatki jest pełen dynamizmu – zapewniają to geometryczna tapeta, podwieszana huśtawka i nasycone kolory.

Strefa dorosłego relaksu na piętrze. Schowek na kije bilardowe ukryty w oparciu części wypoczynkowej.

Δ Strefa dorosłego relaksu na piętrze. Schowek na kije bilardowe ukryty w oparciu części wypoczynkowej.

Wykonany z lakierowanych na czarno płyt OSB whisky bar wyposażono w zlicowane szuflady i podświetlenie LED.

Δ Wykonany z lakierowanych na czarno płyt OSB whisky bar wyposażono w zlicowane szuflady i podświetlenie LED.

Po lewej – przedsionek z szafą na wymiar, gdzie umieściłyśmy tapicerowaną wnękę do siedzenia. Po prawej – bezpieczne schody drewniane ze szklaną balustradą i stopniami podświetlanymi LED.

Δ Po lewej – przedsionek z szafą na wymiar, gdzie umieściłyśmy tapicerowaną wnękę do siedzenia. Po prawej – bezpieczne schody drewniane ze szklaną balustradą i stopniami podświetlanymi LED.

Każdy ze stopni schodów posiada podświetlenie LED, gwarantujące bezpieczeństwo po zmroku.

Δ Każdy ze stopni schodów posiada podświetlenie LED, gwarantujące bezpieczeństwo po zmroku.

Ściana z tapetą to mocny, graficzny akcent, który nadaje charakteru.  Szafy z lustrzanymi frontami są pojemne i optycznie powiększają przestrzeń.

Δ Ściana z tapetą to mocny, graficzny akcent, który nadaje charakteru. Szafy z lustrzanymi frontami są pojemne i optycznie powiększają przestrzeń.

Podziel się: