zamknij
MENU

Nasze realizacje:

Wnętrza odnowionego modernistycznego apartamentu na Mokotowie

Kompleksowa renowacja mieszkania w kamienicy z lat 50-tych, w pobliżu warszawskich Łazienek

Wnętrze zaprojektowałyśmy tak, aby przywrócić urok epoki – z domieszką nowoczesności. W odnowionym wnętrzu króluje minimalizm – stylowe modernistyczne meble, dużo bieli i czerni, złote dodatki i odkryta cegła.

Ściana z białej cegły to detal charakterystyczny dla warszawskiej architektury. Dlatego postanowiłyśmy, aby stał się on główną ozdobą salonu. Dobrze się on prezentuje, nawet po zmierzchu – dzięki ukrytemu pod sufitem dekoracyjnemu oświetleniu. Bardzo przestronna szafa na szczytowej ścianie – dla niepoznaki przepleciona książkowym regałem – dobrze wkomponowuje się we wnętrze salonu. Do charakterystycznych dla powojennego modernizmu mebli – stolików i foteli – dobrałyśmy nowoczesną, minimalistyczną sofę.
W sypialni – odkryto i zaimpregnowano obie ceglane ściany. Aby nieco złagodzić ich surowość, zaplanowałyśmy jasnoszarą boazerię, zakończoną galeryjną półeczką. To właśnie tam, pod oknem, ustawiłyśmy duże dwuosobowe łóżko z wezgłowiem, którego wysokość sprytnie dopasowano do parapetu. Naprzeciw łóżka – wielka szafa ubraniowa z lustrzanymi frontami, skutecznie maskującymi jej obecność. Na przeciwległej ścianie sypialni zaś – na tle pięknej cegły – umieściłyśmy reling do ubrań na dany dzień oraz wiszącą, minimalistyczną komodę. Tak jak w salonie, maskownice pod sufitem sypialni kryją dekoracyjne listy oświetleniowe.
Aby powiększyć nieco optycznie niezbyt duże wnętrze, postanowiłyśmy wyburzyć większość ściany oddzielającej pierwotnie kuchnię od korytarza. W pozostawionej części ściany, tuż przy drzwiach wejściowych, wbudowałyśmy szafki na obuwie.
Otwartą na resztę wnętrza kuchnię wyposażono w wytrzymałe cienkie blaty kompaktowe, dobrze oświetloną część roboczą oraz stosowną ilość miejsc przechowywania.
W całym wnętrzu konsekwentnie użyłyśmy lastrykowe parapetów, dobrze odpowiadających stylistyce lat 50-tych. Oraz – oczywisty wybór – osprzęt elektryczny w czarnej, bakelitowej obudowie.
W łazience – dzięki optymalnemu planowaniu – pomimo niewielkiej powierzchni jest pod dostatkiem miejsca do przechowywania. Nawet pralka i suszarka zostały ukryte w szafie. Aby lepiej wykorzystać przestrzeń, zmieniłyśmy oryginalny układ – burząc ścianę między toaletą i łazienką.
Znajdująca się na wprost wejścia do apartamentu ściana pomiędzy korytarzem a łazienką zyskała lustrzane pokrycie. Ponieważ zastosowałyśmy tam drzwi z ukrytą ościeżnicą, nic nie zaburza jednolitej lustrzanej powierzchni. Ten prosty zabieg diametralnie powiększa optycznie wnętrze – robiąc dobre pierwsze wrażenie.
Nieinfantylny pokój dziecięcy, którego wystrój szybko się nie zestarzeje? Nasza propozycja zakłada boazerię w nasyconej, ultramarynowej kolorystyce, niemal «dorosłe» meble oraz tapetę ze wzorem terazzo z odpowiednio dobraną paletą barw.

2020 / #projekt wnętrza mieszkania,mała przestrzeń,meble na zamówienie,kuchnia na wymiar,odnowienie wnętrza,pomysły na renowację,minimalizm

Ściana z białej cegły to detal charakterystyczny dla warszawskiej architektury. Stała się ona główną ozdobą salonu. Pod sufitem zamaskowane, dekoracyjne oświetlenie pomaga ją dobrze wyeksponować.

Δ Ściana z białej cegły to detal charakterystyczny dla warszawskiej architektury. Stała się ona główną ozdobą salonu. Pod sufitem zamaskowane, dekoracyjne oświetlenie pomaga ją dobrze wyeksponować.

Precyzyjnie dobrałyśmy dodatki do wnętrza. Np. stół w salonie ozdobiony został zestawem trojga wiszących lamp – w miejsce jednej dużej, która zasłaniałaby cenne światło dzienne.

Δ Precyzyjnie dobrałyśmy dodatki do wnętrza. Np. stół w salonie ozdobiony został zestawem trojga wiszących lamp – w miejsce jednej dużej, która zasłaniałaby cenne światło dzienne.

Bardzo przestronna szafa na szczytowej ścianie (na zdj. po lewej), dla niepoznaki przepleciona książkowym regałem, dobrze wkomponowuje się we wnętrze salonu.

Δ Bardzo przestronna szafa na szczytowej ścianie (na zdj. po lewej), dla niepoznaki przepleciona książkowym regałem, dobrze wkomponowuje się we wnętrze salonu.

Stylowe modernistyczne stoliki i fotele z lat 50-tych zestawiłyśmy z nowoczesną, minimalistyczną sofą.

Δ Stylowe modernistyczne stoliki i fotele z lat 50-tych zestawiłyśmy z nowoczesną, minimalistyczną sofą.

Duże dwuosobowe łóżko posiada wezgłowie o wysokości dopasowanej do parapetu.

Δ Duże dwuosobowe łóżko posiada wezgłowie o wysokości dopasowanej do parapetu.

Na ceglanej ścianie sypialni zaplanowałyśmy reling do ubrań na dany dzień oraz wiszącą komodę.

Δ Na ceglanej ścianie sypialni zaplanowałyśmy reling do ubrań na dany dzień oraz wiszącą komodę.

Lustrzane fronty wielkiej szafy ubraniowej (po lewej) skutecznie maskują jej obecność. Podobnie jak w salonie, w maskownicy pod sufitem (fot. po prawej) ukryłyśmy dekoracyjną listwę oświetleniową

Δ Lustrzane fronty wielkiej szafy ubraniowej (po lewej) skutecznie maskują jej obecność. Podobnie jak w salonie, w maskownicy pod sufitem (fot. po prawej) ukryłyśmy dekoracyjną listwę oświetleniową

Aby nieco złagodzić surowość cegły, przy łóżku zaplanowałyśmy jasnoszarą boazerię, zakończoną galeryjną półeczką.

Δ Aby nieco złagodzić surowość cegły, przy łóżku zaplanowałyśmy jasnoszarą boazerię, zakończoną galeryjną półeczką.


Δ

Lastrykowe parapety doskonale wpasowują się w stylistykę lat 50-tych. Podobnie jak osprzęty elektryczne w obudowie z czarnego bakelitu.

Δ Lastrykowe parapety doskonale wpasowują się w stylistykę lat 50-tych. Podobnie jak osprzęty elektryczne w obudowie z czarnego bakelitu.

Dzięki wyburzeniu ściany między kuchnią i korytarzem, optycznie powiększyłyśmy niewielkie wnętrze. Tuż przy wejściu – szafki na obuwie wbudowane w pozostawioną resztkę ściany.

Δ Dzięki wyburzeniu ściany między kuchnią i korytarzem, optycznie powiększyłyśmy niewielkie wnętrze. Tuż przy wejściu – szafki na obuwie wbudowane w pozostawioną resztkę ściany.

Otwarta na resztę apartamentu kuchnia.

Δ Otwarta na resztę apartamentu kuchnia.

Kuchnię wyposażono w •wytrzymałe cienkie blaty kompaktowe, •dobrze oświetloną przestrzeń roboczą oraz •stosowną ilość miejsc przechowywania.

Δ Kuchnię wyposażono w •wytrzymałe cienkie blaty kompaktowe, •dobrze oświetloną przestrzeń roboczą oraz •stosowną ilość miejsc przechowywania.

Umieszczona na wprost wejścia ściana pomiędzy korytarzem a łazienką – wliczają w to drzwi z ukrytą ościeżnicą – zyskała lustrzane pokrycie – dzięki czemu wnętrze wydaje się być o wiele większe, niż w istocie.

Δ Umieszczona na wprost wejścia ściana pomiędzy korytarzem a łazienką – wliczają w to drzwi z ukrytą ościeżnicą – zyskała lustrzane pokrycie – dzięki czemu wnętrze wydaje się być o wiele większe, niż w istocie.

W łazience zmieniono oryginalny układ pomieszczenia, łącząc ją z toaletą – aby lepiej wykorzystać przestrzeń.

Δ W łazience zmieniono oryginalny układ pomieszczenia, łącząc ją z toaletą – aby lepiej wykorzystać przestrzeń.

Mimo niewielkiej powierzchni, dzięki optymalnemu planowaniu, w łazience jest pod dostatkiem miejsca do przechowywania. Nawet pralka i suszarka zostały ukryte w szafie.

Δ Mimo niewielkiej powierzchni, dzięki optymalnemu planowaniu, w łazience jest pod dostatkiem miejsca do przechowywania. Nawet pralka i suszarka zostały ukryte w szafie.

Drzwi do łazienki mają ukrytą ościeżnice – a dzięki lustrzanej oprawie, niemal całkowicie ukryte są przed okiem.

Δ Drzwi do łazienki mają ukrytą ościeżnice – a dzięki lustrzanej oprawie, niemal całkowicie ukryte są przed okiem.

Nieinfantylny pokój dziecięcy, którego wystrój szybko się nie zestarzeje. Zastosowałyśmy w nim między innymi boazerię w ultramarynowej kolorystyce. A do tego niemal «dorosłe» meble.

Δ Nieinfantylny pokój dziecięcy, którego wystrój szybko się nie zestarzeje. Zastosowałyśmy w nim między innymi boazerię w ultramarynowej kolorystyce. A do tego niemal «dorosłe» meble.

Ponad boazerią pokoju dziecięcego – tapeta z wzorem terazzo o odpowiedniej palecie barwnej.

Δ Ponad boazerią pokoju dziecięcego – tapeta z wzorem terazzo o odpowiedniej palecie barwnej.

Podziel się: