zamknij
MENU

Nasze realizacje:

Pop-Up Restaurant w podziemiach teatru

Projekt mebli, oświetlenia i eleganckiego wnętrza tymczasowej restauracji

Mimo niskiego budżetu na realizację, można stworzyć elegancką, nowoczesną restaurację. Dowiedliśmy tego, projektując dla poznańskiego restauratora tymczasowy lokal w urokliwych podziemiach Teatru Nowego, pod nazwą „Stołówka Teatralna Meskaliny”.

Pracę rozpoczęliśmy od zaprojektowania układu pomieszczeń. Na styku kuchni i sali jadalnej zaplanowaliśmy z myślą o potrzebach kelnerów specjalny mebel: wykonaną z pomalowanej sklejki ladę „w niskiej rozdzielczości”.
Heksagon stał się głównym motywem dekoracyjnym we wnętrzu – otrzymały go unikalne stoliki czy podwieszone pod sufitem sześciokątne lampy stworzone specjalnie dla Stołówki.
Po poprzednich najemcach odziedziczono stare fotele i kanapy, które wymagały pomysłowego rozwiązania na renowację. Ukryliśmy je zatem pod nową, wielokolorową tapicerką, przeszytą jaskrawą lamówką.
Oprócz niskiego budżetu, musieliśmy zmierzyć się z innymi wyzwaniami projektowymi, wynikającymi z charakteru wnętrza: lokal położony w podziemiach, podzielony na wiele pomieszczeń, dodatkowo przedzielonych kolumnami a do tego – pokryty wzorzystą posadzką. Wnętrze było mroczne. Jednym z naszych założeń było rozświetlenie lokalu i nadanie mu spójnego charakteru.
Dopełnieniem projektu stały się zaprojektowane przez nas dekoracyjne dodatki do wnętrza, podkreślające jego charakter – między innymi podświetlane ramy do eksponowania plakatów teatralnych, heksagonalne siatki na ścianach, drewniane łaty na kolumnach, czy – nawiązujący do tych ostatnich – wyklejany z folii motyw dekoracyjny na drzwiach prowadzących do lokalu. Zadbaliśmy także o takie szczegóły, jak dekoracja stołów.

2014 / #projekt wnętrz restauracji,wnętrza horeca,meble na zamówienie,unikatowe oświetlenie,unikalne wyposażenie,pomysły na renowację

Efektowne wnętrze restauracji przy niskim budżecie? Stało się to możliwe między innymi dzięki pomysłowemu pomysłowemu rozwiązaniu na renowację starych foteli i kanap (po lewej).

Δ Efektowne wnętrze restauracji przy niskim budżecie? Stało się to możliwe między innymi dzięki pomysłowemu pomysłowemu rozwiązaniu na renowację starych foteli i kanap (po lewej).

Motyw sześciokąta stał się głównym motywem wnętrza – otrzymały go nawet stoliki zaprojektowane przez nas do tego wnętrza.

Δ Motyw sześciokąta stał się głównym motywem wnętrza – otrzymały go nawet stoliki zaprojektowane przez nas do tego wnętrza.

Podziemia Teatru Nowego są urokliwe, ale nie zmienia to faktu, że tkwią w podziemiach, podzielone są na wiele pomieszczeń, dodatkowo przedzielonych kolumnami a do tego – pokryte wzorzystą posadzką. Wnętrze było mroczne. Musieliśmy temu stawić czoła.

Δ Podziemia Teatru Nowego są urokliwe, ale nie zmienia to faktu, że tkwią w podziemiach, podzielone są na wiele pomieszczeń, dodatkowo przedzielonych kolumnami a do tego – pokryte wzorzystą posadzką. Wnętrze było mroczne. Musieliśmy temu stawić czoła.

Na potrzeby wnętrza zaprojektowano sześciokątne dekoracje i lampy podwieszane u sufitu.

Δ Na potrzeby wnętrza zaprojektowano sześciokątne dekoracje i lampy podwieszane u sufitu.

Specjalnie do tego wnętrza zaprojektowaliśmy unikalne oświetlenie, oparte na motywie heksagonu.

Δ Specjalnie do tego wnętrza zaprojektowaliśmy unikalne oświetlenie, oparte na motywie heksagonu.

Sześciokątne lampy podwieszane u sufitu powstały specjalnie do wnętrza Pop-Up Restraurant.

Δ Sześciokątne lampy podwieszane u sufitu powstały specjalnie do wnętrza Pop-Up Restraurant.

Wykonana z pomalowanej sklejki lada „w niskiej rozdzielczości” – mebel powstały z myślą o potrzebach kelnerów, ustawiony na styku kuchni i sali jadalnej.

Δ Wykonana z pomalowanej sklejki lada „w niskiej rozdzielczości” – mebel powstały z myślą o potrzebach kelnerów, ustawiony na styku kuchni i sali jadalnej.

Regał „w niskiej rozdzielczości” – mimo bardzo skomplikowanej konstrukcji – został wykonany pod naszym czujnym nadzorem przez niewykwalifikowanych stolarzy… a dokładnie przez kelnerów restauracji. Budżet na realizację nie podołałby innemu rozwiązaniu.

Δ Regał „w niskiej rozdzielczości” – mimo bardzo skomplikowanej konstrukcji – został wykonany pod naszym czujnym nadzorem przez niewykwalifikowanych stolarzy… a dokładnie przez kelnerów restauracji. Budżet na realizację nie podołałby innemu rozwiązaniu.

Pod ozdobną, wielokolorową tapicerką i jaskrawą lamówką skrywają się – poddane tą drogą pomysłowej renowacji – stare fotele i kanapy.

Δ Pod ozdobną, wielokolorową tapicerką i jaskrawą lamówką skrywają się – poddane tą drogą pomysłowej renowacji – stare fotele i kanapy.

Dysponując nawet niskim budżetem można stworzyć elegancką, nowoczesną restaurację: dowiedliśmy tego projektując restaurację typu „Pop-Up” – „Stołówkę Teatralną Meskaliny”. Na zdjęciu – wejście do restauracji. Motywy dekoracyjne spójne dla całego lokalu pojawiają się już na drzwiach wejściowych (wyklejone z folii).

Δ Dysponując nawet niskim budżetem można stworzyć elegancką, nowoczesną restaurację: dowiedliśmy tego projektując restaurację typu „Pop-Up” – „Stołówkę Teatralną Meskaliny”. Na zdjęciu – wejście do restauracji. Motywy dekoracyjne spójne dla całego lokalu pojawiają się już na drzwiach wejściowych (wyklejone z folii).

Zaprojektowane przez nas dekoracje wnętrza restauracji: po prawej – podświetlane ramy do eksponowania plakatów teatralnych.

Δ Zaprojektowane przez nas dekoracje wnętrza restauracji: po prawej – podświetlane ramy do eksponowania plakatów teatralnych.

Podziel się: