zamknij
MENU

Nasze realizacje:

Szklana ściana loft między salonem a sypialnią

Przeszkolona metalowa ściana działowa w stylu industrialnym pomaga w odnowionym układzie funkcjonalnym

Pojawienie się dziecka w rodzinie właścicieli sprawiło, że zwrócili się do nas z prośbą o nowy układ funkcjonalny dwupokojowego apartamentu na warszawskim Ursynowie. Za sprawą projektu dotychczasowa sypialnia stała się pokojem dziecięcym, a olbrzymi salon podzieliłyśmy na dwie części z myślą o dorosłych – salon i sypialnię. Do podziału pomieszczenia zastosowałyśmy modne rozwiązanie – przeszkloną ścianę loftową.

Realizując ten projekt odnowionego wnętrza mieszkania uznałyśmy, że szklana ściana działowa idealnie sprawdzi się w pomieszczeniu wychodzącym na północny wschód, zapewniając odpowiednią ilość naturalnego światła. Wszyscy przecież potrzebujemy dostatku witaminy D. Z tego powodu zastosowałyśmy też dużą ilość punktów świetlnych – głównego i uzupełniającego oświetlenia.
Tuż za loftową ścianą zaplanowałyśmy zasłony, aby zapewnić sypialni niezbędną prywatność. Zamknięcie loftowych drzwi i zaciągnięcie zasłon błyskawicznie transformuje jedną przestrzeń w dwa osobne pokoje.
W sypialni – szerokie łóżko tapicerowane z pojemnikiem na pościel. Wyposażyłyśmy je w komfortowe wezgłowie. Znajdujące się tam lampki mają możliwość regulacji kątą padania światła. W pokoju zaplanowałyśmy też fotel do wygodnej lektury i dodatkową komodę.
Na całej długości ściany bez okien w salonie zaplanowałyśmy szafę, która oprócz obszernej przestrzeni garderobianej, zawiera także wnękę na domowe centrum rozrywki. Wielki mebel dzięki białej kolorystyce nie przytłacza pomieszczenia, a strefa RTV dodatkowo zaznaczona jest fakturą drewna. Dodatkowym naturalnym akcentem w salonie jest oryginalny stolik kawowy. Rozkładana kanapa oferuje dodatkowe miejsca noclegowe dla gości.

2020 / #projekt wnętrza mieszkania,styl loftowy,zmiana funkcji,szklana ściana działowa,meble na zamówienie

Dotychczasowa sypialnia stała się pokojem dziecięcym, a olbrzymi salon podzieliłyśmy na dwie części z myślą o dorosłych – salon i sypialnię. Do podziału pomieszczenia zastosowałyśmy modne rozwiązanie – przeszkloną ścianę loftową.

Δ Dotychczasowa sypialnia stała się pokojem dziecięcym, a olbrzymi salon podzieliłyśmy na dwie części z myślą o dorosłych – salon i sypialnię. Do podziału pomieszczenia zastosowałyśmy modne rozwiązanie – przeszkloną ścianę loftową.

Szklana ściana działowa idealnie sprawdza się w pomieszczeniu wychodzącym na północny wschód, zapewniając odpowiednią ilość naturalnego światła. Zamknięcie loftowych drzwi i zaciągnięcie zasłon błyskawicznie transformuje jedną przestrzeń w dwa osobne pokoje.

Δ Szklana ściana działowa idealnie sprawdza się w pomieszczeniu wychodzącym na północny wschód, zapewniając odpowiednią ilość naturalnego światła. Zamknięcie loftowych drzwi i zaciągnięcie zasłon błyskawicznie transformuje jedną przestrzeń w dwa osobne pokoje.

Szerokie łóżko tapicerowane z pojemnikiem na pościel wyposażyłyśmy w komfortowe wezgłowie.

Δ Szerokie łóżko tapicerowane z pojemnikiem na pościel wyposażyłyśmy w komfortowe wezgłowie.

Tuż za przeszkloną loftową ścianą zaplanowałyśmy zasłony, aby zapewnić sypialni niezbędną prywatność.

Δ Tuż za przeszkloną loftową ścianą zaplanowałyśmy zasłony, aby zapewnić sypialni niezbędną prywatność.

Na całej długości ściany bez okien zaplanowałyśmy szafę, która oprócz obszernej przestrzeni garderobianej, zawiera także wnękę na domowe centrum rozrywki.

Δ Na całej długości ściany bez okien zaplanowałyśmy szafę, która oprócz obszernej przestrzeni garderobianej, zawiera także wnękę na domowe centrum rozrywki.

Widok na drewniane akcenty w salonie – oryginalny stolik kawowy oraz naturalna faktura wnęki RTV.

Δ Widok na drewniane akcenty w salonie – oryginalny stolik kawowy oraz naturalna faktura wnęki RTV.

Rozkładana kanapa oferuje dodatkowe miejsca noclegowe dla gości. W głębi salonu – część jadalniana.

Δ Rozkładana kanapa oferuje dodatkowe miejsca noclegowe dla gości. W głębi salonu – część jadalniana.

Lampki w wezgłowiu łóżka mają możliwość regulacji kątą padania światła.

Δ Lampki w wezgłowiu łóżka mają możliwość regulacji kątą padania światła.

Panoramiczny widok odnowionego salonu. Przeszklona ściana loft gra w nim główną rolę.

Δ Panoramiczny widok odnowionego salonu. Przeszklona ściana loft gra w nim główną rolę.

W sypialni umieściłyśmy też dobrze oświetlony fotel do wygodnej lektury.

Δ W sypialni umieściłyśmy też dobrze oświetlony fotel do wygodnej lektury.

Podziel się: