zamknij
MENU

Nasze realizacje:

Reprezentacyjny salon dla miłośników historii i książek

Projekt salonu z biblioteczką formatu XXL (w apartamencie na Mokotowie).

Każde wnętrze ma swój oryginalny leitmotiv. Projektując ten apartament na warszawskim Mokotowie wiedziałyśmy, że jego właścicielom, zafascynowanym historią i literaturą, musimy niemal wszędzie zapewnić odpowiedni komfort do lektury. Nie inaczej było w reprezentacyjnym salonie. Oprócz olbrzymiej biblioteczki i części wypoczynkowej znalazło się tu miejsce na ekspozycję historycznych artefaktów i rodzinnych pamiątek. A wszystko to zamknęłyśmy w formie nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza.

Regał na książki zajmuje całą wysokość i szerokość ściany na styku salonu z korytarzem, także nad otworem drzwiowym. Głębokość regału pozwala na przechowywanie dwóch rzędów książek jednocześnie. Bo – nie wiem, czy Państwo wiecie – ciągle piszą się i publikują nowe! Nawet kanapa w tym salonie musi spełniać wymagania „stanowiska roboczego czytelnika” z punktowym oświetleniem.

Salon styka się z umieszczoną na planie otwartym kuchnią i jadalnią. W miejscu, gdzie oba te pomieszczenia stykają się ze sobą umieściłyśmy unikalny mebel, stworzony specjalnie pod kątem tego wnętrza. Pełni on podwójną funkcję: od strony salonu to regał RTV mieszczący sprzęt audio-wideo oraz inne skarby; po stronie otwartej kuchni – jest wyspą z szafkami i blatem roboczym.

Część wypoczynkowa salonu, doświetlona dużym oknem, jest wyposażona w wygodne fotele.

Obejrzyj pozostałe wnętrza tego apartamentu: 1. sypialnia z ukrytą biblioteczką, 2. pokój nastoletniego dziecka, 3. otwarta kuchnia z jadalnią, 4. łazienka – domowe spa.

2020 / #projekt wnętrza mieszkania,nowoczesne wnętrze,minimalizm,unikalne wyposażenie

Δ Zobacz zdjęcie sferyczne (360°) salonu

Głęboki regał na książki zajmuje całą wysokość i szerokość ściany na styku salonu z korytarzem, także nad otworem drzwiowym.

Δ Głęboki regał na książki zajmuje całą wysokość i szerokość ściany na styku salonu z korytarzem, także nad otworem drzwiowym.

Nawet kanapa w tym salonie musi spełniać wymagania „stanowiska roboczego czytelnika” z punktowym oświetleniem.

Δ Nawet kanapa w tym salonie musi spełniać wymagania „stanowiska roboczego czytelnika” z punktowym oświetleniem.

Głębokość regału pozwala na przechowywanie dwóch rzędów książek jednocześnie.

Δ Głębokość regału pozwala na przechowywanie dwóch rzędów książek jednocześnie.

Dwufunkcyjny mebel zaprojektowany specjalnie do tego wnętrza – od strony salonu jest szafką RTV, od strony kuchni – wyspa z szafkami i blatem roboczym.

Δ Dwufunkcyjny mebel zaprojektowany specjalnie do tego wnętrza – od strony salonu jest szafką RTV, od strony kuchni – wyspa z szafkami i blatem roboczym.

Wygodna część wypoczynkowa salonu z widokiem na taras i panoramę Mokotowa.

Δ Wygodna część wypoczynkowa salonu z widokiem na taras i panoramę Mokotowa.

Podziel się: